Superliga Sp. z o.o. i Cyberwolves zorganizowali pierwszy w historii piłki ręcznej turniej esportowy.  25 maja o godzinie 15:00, 8 zawodników występujący na co dzień w klubach PGNiG Superligi, sprawdzili swoje umiejętności w wirtualnej hali rywalizując w grze Handball21. Turniej był realizowany w nowoczesnej oprawie, z wykorzystaniem najnowszej generacji studia gamingowego. Transmisję z rywalizacji było można śledzić na oficjalnych kanałach na Facebooku PGNiG Superligi, klubów, a także Twitchu Tarczyński Studio Live i TVP Sport.

W listopadzie 2020 roku swoją premierę na rynku miał najpopularniejszy na świecie symulator piłki ręcznej, Handball 21. W dostępnej na kilku platformach grze – Xbox One, Playstation 4 i PC – po raz pierwszy znalazły się rozgrywki PGNiG Superligi. Superliga Sp. z o.o. postanowiła wspólnie z Cyberwolves wykorzystać ten fakt, organizując pierwszy w historii ligowej piłki ręcznej turniej gamingowy.

W rozgrywkach wzięło udział 8 klubów grających na co dzień w PGNiG Superlidze. Zostali oni podzieleni na dwie grupy, losowanie odbędzie tuż przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zawodnicy biorący udział w turnieju:

– Wojciech Borucki (Azoty Puławy),

– Stanisław Makowiejew (Energa MKS Kalisz),

– Paweł Kazimier (Górnik Zabrze),

– Jan Klimków (Gwardia Opole),

– Miłosz Wałach (Łomża Vive Kielce),

– Dawid Lemanowicz (Orlen Wisła Płock),

– Mateusz Wróbel (Torus Wybrzeże Gdańsk),

– Maciej Tokaj (MKS Zagłębie Lubin).

Rywalizacja składa się z dwóch faz i grup (A i B). W pierwszej, zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy po 4 zespoły, gdzie zagrają w systemie „każdy z każdym”. Dwójka najlepszych z grupy zmierzy się w półfinale, wygrani tego etapu zawalczą o pierwsze i drugie miejsce.

Za mikrofonem, podczas turnieju na żywo, było można usłyszeć znanych ekspertów piłki ręcznej i świata esportu. Rozgrywkę skomentowali: Piotr Bugajny – dziennikarz Canal+, który ma na koncie komentarze setki meczów piłki ręcznej, a także Sebastian Mazek, doskonale znany graczom jako DivoxLive – komentator i ekspert CS:GO.